Szczerość Wiadomości Branżowe

Najwyższy cholesterol w kujawsko-pomorskim

Najwięcej osób z podwyższonym poziomem cholesterolu w całej Polsce mieszka w województwie kujawsko–pomorskim, tak wynika z raportu Dlaczego Polacy nie dbają o własne zdrowie? Powody niepodejmowania walki z podwyższonym poziomem cholesterolu

Najwięcej osób z podwyższonym poziomem cholesterolu w całej Polsce mieszka w województwie kujawsko–pomorskim, tak wynika z raportu Dlaczego Polacy nie dbają o własne zdrowie? Powody niepodejmowania walki z podwyższonym poziomem cholesterolu przez Polaków, który został przygotowany na zlecenie marki Flora pro.activ przez Interactiv Research Center.

Przyczyny chorób układu krążenia są złożone, jednak jednym z ważniejszych czynników ryzyka wystąpienia schorzeń serca jest podwyższony poziom cholesterolu we krwi. Na jego podwyższony poziom cierpi więcej niż połowa mieszkańców województwa kujawsko–pomorskiego, co plasuje je na pierwszym miejscu w rankingu najbardziej dotkniętych tym problemem województw.

 

Powodów podwyższonego cholesterolu jest kilka, począwszy od nieprawidłowego stylu życia, wysokiego poziomu stresu, skończywszy na złych nawykach żywieniowych. Dlatego, aż 64,4% spośród osób w województwie kujawsko-pomorskim, które mają problem  z podwyższonym poziomem cholesterolu, podejmuje działania mające na celu zmniejszenie masy ciała.

 

 

Mieszkańcy kujawsko–pomorskiego, znajdujący się na pierwszym miejscu w rankingu województw z najbardziej podwyższonym poziomem cholesterolu, pozostają jednocześnie na jednym z ostatnich miejsc, jeśli chodzi o pozytywną ocenę własnego stanu zdrowia. Tylko 52,3% z nich jest z niego zadowolonych, co plasuje  kujawsko-pomorskie na jednym z ostatnich miejsc spośród wszystkich województw w Polsce.

 

 Badanie „Dlaczego Polacy nie dbają o własne zdrowie? Powody niepodejmowania walki z podwyższonym poziomem cholesterolu przez Polaków” zrealizował we wrześniu br. Instytut Interactiv Research Center na zlecenie marki Flora pro.activ.

***

Flora pro.activ jest stworzona specjalnie dla osób, które mają podwyższony poziom cholesterolu LDL we krwi i chcą go obniżyć poprzez wprowadzenie zmian w swojej diecie.

Flora pro.activ zawiera sterole roślinne – naturalne składniki roślinne, które hamują wchłanianie cholesterolu z przewodu pokarmowego do krwi. Niezależne badania kliniczne wykazały, że stosowanie zdrowej diety, zawierającej 3 porcje Flory pro.activ (3x10g ), czyli
co najmniej 1,5-2,4 g steroli roślinnych dziennie, powoduje obniżenie poziomu złego cholesterolu LDL średnio o 7-10% w ciągu 2-3 tygodni. Wynik ten można zwiększyć stosując się do zasad zdrowej diety i stylu życia. Wysoki poziom cholesterolu we krwi jest jednym z czynników ryzyka rozwoju choroby niedokrwiennej serca. Zmiana tylko jednego z nich może nie być wystarczająca, aby zredukować ryzyko tej choroby.

A to już wiesz?  Fundacja Rak’n’Roll jedzie na rowerach na Zwrotnik Raka

Flora pro.activ jest produktem do smarowania pieczywa (35% tłuszczu). Nie zawiera częściowo utwardzonych olejów roślinnych, dzięki czemu jest praktycznie wolna od niekorzystnych kwasów tłuszczowych trans.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy