Wiadomości Branżowe

Rossmann i Aquafresh we wspólnej akcji dla dzieci

Rossmann i Aquafresh we wspólnej akcji dla dzieci
„Podaruj Dzieciom Uśmiech” - to nowa ogólnopolska akcja drogerii Rossmann i właściciela marki Aquafresh. Rozpocznie się 10 października i potrwa do 10 listopada tego roku. W tym czasie każdy Klient Rossmanna będzie mógł pomóc domom dziecka w całej Polsce.Klienci kupując produkty, które są dla nich niezbędne, zapewnią wsparcie potrzebującym dzieciom. Wystarczy w dniach od 10 października do 10 listopada zakupić dziecięcy produkt Aquafresh (szczoteczkę do zębów, pastę bądź płyn do płukania jamy ustnej) w dowolnej drogerii Rossmanna, a drugi taki sam zostanie przekazany do jednego z domów dziecka.Akcja jest częścią ogólnopolskiego programu edukacji zdrowotnej dla przedszkolaków „Akademii Aquafresh”. Celem jest zwiększenie profilaktyki higieny jamy ustnej wśród przedszkolaków. Raport Ministerstwa Zdrowia* pokazuje, że prawie 90% dzieci w Polsce jest dotkniętych próchnicą.Zeszłoroczna III edycja programu „Akademia Aquafresh” objęła swoim zasięgiem 5.000 przedszkoli i aż 470 000 dzieci. Nauczyciele w przedszkolach realizują zajęcia edukacyjnie na podstawie scenariuszy zajęć i materiałów multimedialnych w

„Podaruj Dzieciom Uśmiech” - to nowa ogólnopolska akcja drogerii Rossmann i właściciela marki Aquafresh. Rozpocznie się 10 października i potrwa do 10 listopada tego roku. W tym czasie każdy Klient Rossmanna będzie mógł pomóc domom dziecka w całej Polsce.

Klienci kupując produkty, które są dla nich niezbędne, zapewnią wsparcie potrzebującym dzieciom. Wystarczy w dniach od 10 października do 10 listopada zakupić dziecięcy produkt Aquafresh (szczoteczkę do zębów, pastę bądź płyn do płukania jamy ustnej) w dowolnej drogerii Rossmanna, a drugi taki sam zostanie przekazany do jednego z domów dziecka.

Akcja jest częścią ogólnopolskiego programu edukacji zdrowotnej dla przedszkolaków „Akademii Aquafresh”. Celem jest zwiększenie profilaktyki higieny jamy ustnej wśród przedszkolaków. Raport Ministerstwa Zdrowia* pokazuje, że prawie 90% dzieci w Polsce jest dotkniętych próchnicą.

Zeszłoroczna III edycja programu „Akademia Aquafresh” objęła swoim zasięgiem 5.000 przedszkoli i aż 470 000 dzieci. Nauczyciele w przedszkolach realizują zajęcia edukacyjnie na podstawie scenariuszy zajęć i materiałów multimedialnych w których bohaterowie programu „Pastusie” i „Barney” uczą dzieci jak prawidłowo dbać o ząbki oraz jak walczyć z niedobrym „robaczkiem-próchniaczkiem”.

Do akcji przyłączają się również lekarze dentyści i higienistki, którzy realizują bezpłatne badania zębów. „Akademia Aquafresh” zyskała uznanie takich instytucji jak: Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej i Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii.

*źródło: raport "Monitorowanie stanu zdrowia jamy ustnej populacji polskiej w latach 2010-2012" przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia, Warszawa, 2010 r.


dostarczył infoWire.pl
Źródło Rossmann SDP Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  To już 5. milion drzew – rusza kolejna edycja programu „Po stronie natury”

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy