Szczerość Wiadomości Branżowe

26 maja pomóż osobom z autyzmem

W sobotę 26 maja odbędzie się Szósty Społeczny Rajd Rowerowy na Rzecz Osób z Autyzmem. Rajd na Autyzm po raz trzeci  będzie wspierany przez Fundację BGŻ. Ważny jest każdy rowerzysta, bo im więcej uczestników rajdu i

W sobotę 26 maja odbędzie się Szósty Społeczny Rajd Rowerowy na Rzecz Osób z Autyzmem. Rajd na Autyzm po raz trzeci  będzie wspierany przez Fundację BGŻ. Ważny jest każdy rowerzysta, bo im więcej uczestników rajdu i akcji towarzyszących, tym większe wsparcie finansowe, jakie Fundacja SYNAPSIS otrzyma od Partnerów.  Fundacja Orange i Fundacja BGŻ za każdy przejechany kilometr przekażą środki na zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci i młodzieży z autyzmem oraz konsultacje dla ich rodzin.

W czasie rajdu rowerzyści przejadą po centrum Warszawy, aby zamanifestować solidarność z osobami z autyzmem. Do tej pory w rajdach Fundacji SYNAPSIS udział wzięło blisko 6 tys. osób, a zebrane pieniądze – ponad 450 tys. zł – przeznaczone zostały na pomoc osobom z autyzmem. Celem rajdu, prócz wsparcia finansowego – jest także zwiększanie wiedzy na temat autyzmu.  Autyzm i zespół Aspergera to choroby oficjalnie uznane przez ONZ za jedne z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata. Powodują trudności w postrzeganiu świata, uczeniu się, porozumiewaniu i kontaktach społecznych. W Polsce autyzm wykrywany jest u jednego na około 300 dzieci. To choroba, która dotyka coraz więcej osób, ale wciąż brak wystarczającej wiedzy na jej temat.

Rajdowi będzie towarzyszł piknik integracyjny, który rozpocznie się o godzinie 11.00 na Polu Mokotowskim. W miasteczku Rajdu Fundacja BGŻ poprowadzi akcję „Wkręć się w pomaganie“, podczas której będzie można wykręcać dodatkowe kilometry na rzecz osób z autyzmem.  To opcja dla tych, którym nie udało się znaleźć w gronie 1000 uczestników rajdu.

Uczestnicy pikniku będą mogli także sprawdzić swoją znajomość przepisów drogowych podczas turnieju gry planszowej Fundacji BGŻ – „Bezpieczna Jazda“ (zapisy na miejscu).

W czasie pikniku Fundacja SYNAPSIS dodatkowo będzie prowadzić zbiorkę na rzecz osób z autyzmem.

Więcej informacji: www.rajdnaautyzm.pl

 

A to już wiesz?  Wylecz się z chrapania i popraw swoje życie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy