Czym jest nieśmiałość Nieśmiałość Nieśmiałość jako choroba Strach przed ludźmi Szczerość

Czy nieśmiałość jest pozytywna?

Nieśmiałość do pewnego stopnia może być pożyteczna a nawet powołana w niektórych sytuacjach. Czasami nieśmiałość czy wstyd przed daną sytuacją mogą pomóc nam czy uratować od czegoś. Jednak nie zawsze nieśmiałość jest potrzebna, poza tym, jest ona czymś innym niż wstyd.

truskawki-nasze-300.jpg

Wstyd jest czymś naturalnym, co może czuć każdy człowiek. Natomiast nie każdy człowiek jest nieśmiały. Ci, którzy są śmiali, radzą sobie lepiej w życiu – choć nie zawsze. Czasami bywają sytuacje czy zawody, które mogą wykonywać ludzie nieśmiali. Np. niektórzy wolą pisać książki niż publiczne występować.

Jednak faktem jest, że ludziom nieśmiałym jest trudniej pod tym względem, że kiedy trzeba zrobić coś, oni muszą się przezwyciężać i walczyć ze sobą, aby daną rzecz zrobić.

Nieśmiałość jednak niektórym może wydawać się czymś bardzo miłym i wdzięcznym – niektórzy patrzą na nią, jako na dar, tak samo, jak na przebojowość człowieka i odwagę. Może więc czasem, zamiast szukać negatywów, postarajmy się znaleźć to co pozytywne w nieśmiałości?

Similar Posts